Home > SCATE2021 > Organizing > Organizing committe

Committee

Dr Leong Kei Joe

Chief Executive

Dr Lim Chiew Wooi

Chief Executive

Dr Muhamad Faris b Muhamad Noor

Organizing Chairperson

Dr Maisara bt Mhd Zain

Co-Chairperson cum Chief Secretary

Dr Natrah bt Ahmad Fuad

Assistant Secretary

Teh Yik Pin

Financial Secretary

Dr Joshua Peh Jian Ren

Technical and Digital Support Secretary

Scientific Bureau

Conference Committee

Dr Cheng Qing Cheng

Chairperson

Dr Roselyn Mathew

Member

Dr Karisha Sivam

Member

Dr Looi Qiao Xin

Member

Dr Sahira binti Saufi Anuar

Chairperson

Forum Committee

Dr Leong Kei Joe

Chairperson

Dr Chow Kai Foo

Member

Dr Ng Woan Tyng

Member

Speaker Welfare

Dr Ng Woan Tyng

Chairperson

Dr Ng Rou Hui

Member

Dr Kweh Ting Jing

Member

Dr Mary Chieng Ching Ru

Member

Dr Jeff Teh

Member

Trade & Sponsorship Bureau

Trade & Exhibition Committee

Dr Teh Tat Beng

Chairperson

Dr John Ting

Member

Dr Eileen Koh Mei Yen

Member

Dr Neoh Ein Yau

Member

Dr Chong Zhen Feng

Chairperson

Dr Edric Koh

Chairperson

Registration Bureau

Registration Committee

Dr Teh Yik Pin

Chairperson

Dr Khor Mei Chuen

Member

Dr Sarah Lim Wan-Lin

Member

Competition Bureau

Oral and Poster Competition Committee

Dr Nurul Salwa binti Che Abdul Rahim

Chairperson

Dr Siti Nur Baiduri bt Mohd Jaini

Member

Dr Sharol Lail bin Sujak

Member

Dr Nurulasmak bt Mohamed

Member

Debate Intervarsity Committee

Dr Tan Zhe Ken

Chairperson

Dr Nicole Low Pui-Yii

Member

Dr Khoo JianKe (Janice)

Member

Yasmine Lee Kai Wen

Member

Promotion Bureau

Design Committee

Dr Imran b Kamarulzaman

Chairperson

Dr Afidatulmasrie binti Ahmad

Member

Dr Masyitah binti Mohd Farid

Member

Publication Committee

Dr. Jacklyn Ng Zhi Ling

Chairperson

Dr Violette Ong Xin Hui

Member

Opening Ceremony Committee

Dr Nurul Syakirin bt Abdul Shukor

Chairperson

Dr Pengiran Muhammad Badi'uzzaman bin Awang Iskanderdzulkarnein

Member

Dr Imran b Kamarulzaman

Member

Dr Ng Ben Chuan

Member

Mentorship Bureau

Prof Dr Khoo Suan Phaik

Chairperson

Dr Julyne Gan Peijun

Member

Dr Choo Wan Ling

Member

Technical and Digital Support Committee

Dr Joshua Peh Jian Ren

Chairperson

Dr Wong Hong Zhang

Scientific

Dr. Jolynn Koh Hui Qian

Scientific

Dr Looi Shyn Yin (Eunice)

Trade

Dr Lim V Ren

Trade

Dr Chong Jun Ning

Registration

Dr Madihah binti Ismail

Competition

Dr Nor Atikah Fatiha Zahari

Competition

MDA Secretariat

Cornelia Leong

Wennie Kok

Puan Razana

Puan Normah

Nooraleeza

Nurin